Umowę na projekt i budowę odcinka S6 Szemud – Gdynia

W dniu 26 marca 2018r. Umowę na projekt i budowę odcinka S6 Szemud – Gdynia , w obecności wiceministra Marka Chodkiewicza i wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha i parlamentarzystów pomorskich, podpisał dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – Radosław Kantak i jego zastępca – Ryszard Wasiołek, a ze strony wykonawcy – Marek Sobiecki z firmy Polaqua.
Wykonawca inwestycji, firma Polaqua będzie miała 34 miesiące (bez okresów zimowych – od 15 grudnia do 15 marca) na zaprojektowanie i wybudowanie trasy, za co otrzyma nieco ponad 817 mln zł. Przez najbliższe 1,5 roku zostanie przygotowany projekt budowlany i wykonawczy. Wówczas będzie można złożyć do wojewody pomorskiego wniosek o wydanie decyzji zgody na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID). Po jego otrzymaniu wykonawca będzie mógł rozpocząć prace budowlane. Droga powinna być gotowa na przełomie lipca i sierpnia 2021 r.
W związku z podpisaniem Umowy dla Zadania 4 oraz trwającymi postępowaniami przetargowymi dla Zadania 2 i 3, harmonogramy inwestycji uległy zmianie. Aktualne terminy, dla poszczególnych etapów, zostały umieszczone w zakładce pn. Harmonogram Inwestycji.